Přečtěte si

Typy zapínání

Již od chvíle, kdy se ženy začaly zdobit náušnicemi, bylo třeba řešit problém jak zabezpečit uchycení náušnic tak, aby bylo pohodlné a zároveň nositelka šperky neztratila. Při výrobě šperků se tak vyvinulo mnoho typů zapínání, přičemž každé z nich má své výhody i slabší stránky. Používané zapínání se liší jednak podle lokality, kde se šperky vyrábí (místní tradice), ale i pro různé typy náušnic – pro hodnotnější diamantové náušnice bude hledisko bezpečnosti proti ztrátě určitě důležitější než u stříbrných náušnic nebo u bižuterie. Zároveň váha zapínání bude důležitější u zlatých náušnic než u náušnic z levnějšího materiálu.

Celý článek


O Dětských náušnicích

Již od nepaměti se lidé zdobili přírodními materiály i vlastními výtvory. Tato touha zvýrazňovat svou krásu zůstala lidem dodnes a rozvinula se v různých podobách a s regionálními specifiky na celém světě. Především pro ženy ve většině kultur platí, že „šperků není nikdy dost“ a darování šperku je vnímáno jako projev ryzích citů, zájmu a lásky.

Celý článek


Kdy a jakým způsobem nechat píchnout dírky pro náušničky?

Cílem tohoto článku je tedy pouze to, podat Vám základní informace o píchání oušek, možnostech aplikace dětských náušnic, vhodném časování, doporučeních a rizicích s tímto zákrokem souvisejících. Nicméně nemáme ambici nahradit odbornou konzultaci ať už u pediatra nebo u odborníka na nastřelování náušnic.

Celý článek